Co dziś ogląda młodzież?

Co dziś ogląda młodzież?

Już w XIX wiecznej Europie modne stało się powiedzenie, iż przyszłość w młodzieży leży. Powtarzali je twórcy każdego z ruchów społecznych wiedząc, iż rozwój stowarzyszeń jest możliwy jeśli w ich funkcjonowanie zaangażuje się młodzież. Podobnie jest dziś w internecie - to co ogląda młodzież na serwisach filmowych oraz streamingowych rzutuje znacząco na twórców, którzy publikują to co znajduje oglądalność. Co dziś ogląda młodzież? Dowiedz się tego zapoznając się z poniższym artykułem.

Dzisiejsza młodzież zazwyczaj jest dzielona przez badaczy na dwie grupy: młodszych 11-15 lat oraz starszych 16-18. W pierwszej grupie dominuje oglądalność krótkich filmów o zabarwieniu humorystycznym i komediowym. Są to najczęściej śmieszne scenki z życia szkoły, grup znajomych czy problemy trapiące młodych ubrane w ciekawą formę. Badania wskazują, iż tego typu programy stanowią nawet jedną trzecią oglądanych przez pierwszą kategorię młodzieży treści. Kolejną kategorię stanowią filmy na temat gier, streamy z rozgrywek oraz poradniki dotyczące prowadzenia rozgrywki. Ważne miejsce w treściach oglądanych przez osoby 11-15 lat stanowią filmy animowane - zarówno większych zachodnich korporacji jak i animacje z Japonii, tzw. anime.

Starsza młodzież, tj. osoby 16-18 lat mają już większe zróżnicowanie oglądanych treści, trudno podzielić je na wyraźnie dominujące grupy. Wyróżniają się reality show oraz tradycyjne dłuższe filmy takie jak dreszczowce, kryminały czy horrory. Nie brakuje tutaj jednak poradników dotyczących gier czy tzw. short film nastawionych na rozbawienie widza i chwilowe przyciągnięcie uwagi. Niebezpiecznym trendem jest wysoki udział wulgaryzmów w oglądanych treściach, który z roku na rok rośnie. Odwiedź serwis Ekino, jeśli szukasz dobrze opisanych najlepszych produkcji filmowych.