Najwybitniejsze nieme filmy

Najwybitniejsze nieme filmy

Koniec dziewiętnastego wieku był początkiem kinematografii. Właśnie wtedy Thomas Edison wynalazł kinetoskop, urządzenie do wyświetlania ruchomych obrazów. Pierwsze filmy prezentowały realne wydarzenia. Ówczesne pokazy filmowe przedstawiały więc krótkie sceny. Na początku dwudziestego wieku zaczęto tworzyć filmy opowiadające jakieś historie.

Najwybitniejsze nieme filmy to dzieła chętnie oglądane również obecnie. Jednym z takich filmów jest "Gorączka Złota", dzieło z Charliem Chaplinem w roli głównej. Aktor ten prezentuje w tym obrazie pełnię swojego talentu. Film ten opowiada o ubogim poszukiwaczu złota, jest to obraz nie tylko ze śmiesznymi scenami odgrywanymi przez Chaplina. W filmie odnajdziemy też poważny przekaz dotyczący godności człowieka.

Innym niemym filmem wartym uwagi jest niewątpliwie " Pancernik Potiomkin", będący dziełem pod względem montażu. Film opowiada o buncie załogi na pancerniku Potiomkin. Do klasyki filmu niemego należy również "Nosferatu. Symfonia Grozy." Film opowiada o wampirze z Transylwanii. Jest jednym z pierwszych filmów grozy. Atmosferę filmu tworzą użyte w nim rekwizyty i gra światłocienia.

Niewątpliwie filmy nieme różnią się od obrazów z dźwiękiem, są więc przeznaczone dla koneserów kina. Warto jednak dodać, że filmy nieme kręcone są również obecnie i nadal mają swoich fanów. Odwiedź stronę Ekino jeżeli chcesz oglądać ciekawe filmy.